Menu
Your Cart

Pan 3 Garden Fireplace

Pan 3 Garden Fireplace
Pan 3 Garden Fireplace
Pan 3 Garden Fireplace
Pan 3 Garden Fireplace
Pan 3 Garden Fireplace

Name of the product : Pan 3 Garden Fireplace


Ürün Dimensions
Diameter                               :74cm
Height                     :50 cm
Şömine Derinliği         :16 cm
Alt Woodluk Ölçüleri   :40cm x 60 cm(h)
Saç Kalınlığı                :3mm
Material                       :Saç
Colour                             :Black


Explanation:

 

 •       Ürünler kesinlikle Open Air kullanımı içindir, kapalı alanlara kullanılmamalıdır.
 •        Ürünler yanarken ısınan metal, taş ve diğer kısımlarına temas edilmemelidir.
 •       Yakıt olarak Wood ve kömür kullanılmalıdır.
 •        Ürünler yere devrilmeyecek şekilde kullanılmalıdır. Üzerinde kullanılacağı alt zeminin düz, sağlam ve yanıcı özellikte olmaması gerekmektedir.
 •        Ürünler kullanılırken yakınlarında patlayıcı, parlayıcı ve yanıcı özellikte ürün ve Material bulunmamalıdır.
 • Ürünler kullanıldıktan sonra söndürülmelidir.
 • Kullanım sırasında yakınlarda evcil hayvan veya çocuk olmamasına dikkat edilmelidir.
 • Kuvvetli fırtına ve rüzgâr olması durumunda kullanılmamalıdır.
 • Acil durumda söndürme için su veya profesyonel yangın söndürücü Materialler kullanılmalı, kaynağı veya içeriği bilinmeyen Materialler kullanılmamalıdır.
 • Yanlış veya eksik kullanımdan kaynaklanan hasar veya sağlık sorunlarından satıcı sorumlu tutulamaz.


Ürün Tanımı:

Yüksek ısıya dayanıklı 3 mm kalın sacdan yapılmış, ağır bir şöminedir. Ateş haznesi oldukça derin olan pan serisine ait bahçe şöminelerinde ateş yakarken Woodlarınızın bir arada dağılmadan kolayca yanmasını sağlayabileceksiniz.

Çevresini oldukça iyi şekilde ısıtan bahçe şöminemiz soğuk akşamlarınızı ısıtmanıza yardımcı olacak.

Özel olarak yapılan alt bölmesi sayesinde Woodlarınızı muhafaza edebilecek, ateşinizi söndürdükten sonra ufak bir depo olarak kullanabileceksiniz.

Dilerseniz Diameterına uygun çelik ızgara yaptırarak mangal olarak da kullanabilirsiniz.


Bunları Bilmenizde Fayda Var!

 

Başarılı bir mangal ziyafeti için en önemli konulardan bir tanesi de mangalın sıcaklığını ayarlamaktadır. Fazla ateş etlerinizi yakabilirken, düşük ateş te etlerinizin çiğ kalmasına neden olacaktır. Birçok insan sahip olduğu tecrübe ile mangalın sıcaklığını istediği oranda ayarlayabilirken, yine de bu noktada bazı ipuçlarını paylaşmak faydalı olacaktır.

 

Günümüzde piyasadan rahatlıkla temin edebileceğiniz hem analog hem de elektronik birçok mangal sıcaklık ölçer cihaz bulunmaktadır. Temin edebileceğiniz kaliteli bir cihazla mangalınızın içindeki sıcaklığı rahatlıkla ölçebilirsiniz. Bu cihazlardan temin edinirken, yanmaz özellikte olmasını, kullanımının kolay olmasına ve mangalınızın boyutu ile orantılı bir boyutta olmasına dikkat edin.

 

Unutmayın ki mangalınız bir çeşit ilkel fırındır ve fırınların otomatik olarak yapacağı sıcaklık ayarlamanızı mangalınızda kendinizin yapması lazım. Eğer böyle bir sıcaklık ölçebilen aletiniz yoksa ve biraz daha geleneksel bir yapınız varsa, size atalarımızın teknolojisi bu kadar gelişmemişken kullandığı yöntemi önereceğiz.

 

Mangalınızın sıcaklığını en kolay anlamanın yollarından bir tanesi de sıcaklığı hissetmektir. Elinizi mangalınızdan 15 cm yukarıda tutun ve elinizi yakmadan ne kadar süre tutabileceğiniz ölçün.

 

Dikkatli olun, kendisini zorlamayın, güzel bir mangal ziyafetini yarıda bırakıp acile gitmek zorunda kalmayın.

 

Elinizi mangal ızgarasının 15 cm üstünde, 0- 2 saniye tutabiliyorsanız veya elinizi koyduğunuz an çekiyorsanız, mangalınız yüksek sıcaklıktadır. Tahmini sıcaklık 230- 350 C arasındandır ki bu yüksek bir sıcaklıktır. Bu sıcaklık her tür et için yüksek bir sıcaklıktır ve eti kavurup yakacaktır. Bu durumda beklemeniz gerekecektir. 5 dakika sonra yine kontrole edin ve sıcaklık makul bir seviye inene kadar

tekrarlayın.

 

Eğer elinizi mangal ızgaranızın 15 cm üstünde, 4- 5 saniye tutabiliyorsanız mangalınız orta/ yüksek sıcaklıktadır ve tahminen 190- 230 C arasındadır. Bu derece mangalın en üst düzey sıcaklığa geçmesinden 10 dakika sonra yakalanan sıcaklık derecesidir. Bu sıcaklık balık, köfte ve sebzeler için kullanabilir. Bu sıcaklıkta ısı kuvvetlidir ama diğer etler için daha düşük sıcaklıklar idealdir.

 

Elinizi mangal ızgaranızın 15 cm üstünde 6- 7 saniye tutabiliyorsanız mangalınızın orta sıcaklıktadır ve tahmini sıcaklık 165- 190 C arasındadır. Bu en ideal aralıklardan bir tanesidir tavuk, dana ve kuzu etleri, hindi ve rostolar için mükemmel bir aralıktır. Tüm bu etler sakin ve orta derecedeki bu sıcaklıkta çok güzel olur. Eğer mangalınızın kapağı varsa bu derecede kapağı kapatarak 45 dakikada çok güzel bir pişirme sağlayabilirsiniz

 

Elinizi mangalın ızgarasının 15cm üstünde, 8 -10 saniye arasında tutabiliyorsanız, mangalınızın sıcaklığı orta düşük olarak nitelendirile bilinir ve sıcaklık 150 C altındadır. Bu sıcaklık etleri pişirme için zayıf kalabileceğinden bu durumda ateşi güçlendirmeniz gerekecektir.

This product qualifies for free shipping
This block is set to appear automatically on products above a certain price, which may qualify for free shipping or other perks.
 • Model: somi-3333
 • EAN: 8684117601668
7thousand_point125 ₺
Ex Tax: 7thousand_point125 ₺